Aktualnie znajdujesz się w: Renowacja biżuterii

Renowacja biżuterii


Wielu ludziom zakłady jubilerskie kojarzą się jedynie ze sprzedażą różnego rodzaju biżuterii. Niejednokrotnie jednak pracownie jubilerskie proponują przerób lub naprawę różnego rodzaju biżuterii. Takie usługi właśnie proponujemy w naszej pracowni. Zajmujemy się bowiem nie tylko sprzedażą biżuterii nowej ale także jej renowacją i przerobem. Naprawiamy zarówno biżuterię srebrną jak i złotą.

CENNIK PODSTAWOWYCH USŁUG

 

Opis czynności

     

Grawer

2zł za 1 literę

Galwanizacja

rodowanie

cena wg umowy

posrebrzanie

pozłacanie

Przerób

Pierścionekod 150zł + cena kamieni

kolczyki

na uszkach

od 150zł + cena kamieni

wkrętki

na angielskie zapięcie

od 180zł + cena kamieni

obrączki

gładkie jednokolorowe

od 350zł

dwukolorowe

od 500zł

nietypowy wg wzoru klienta

cena wg umowy


Wykonujemy biżuterię na zamówienie - zarówno projekty indywidualne jak i wzory wybrane z katalogów. Wykonujemy pierścionki, kolczyki, zawieszki, bransoletki czy kolie. Wyroby te mogą być bez kamieni bądź jednokamieniowe, wielokamieniowe, delikatne bądź masywne. Kamienie klient wybiera sam - od białych cyrkoni niewielkich rozmiarów, po bardziej okazałe w wielu kolorach aż po diamenty, szafiry czy szmaragdy. Zapięcia w wykonywanych kolczykach jak i długość koli czy bransolet zawsze jest indywidualna. Wykonywana biżuteria może być z białego złota, żółtego złota bądź połączenia ich obu. Wykonujemy również biżuterię z platyny. Tworząc biżuterie korzystamy z własnych materiałów bądź dostarczonych nam przez zleceniodawców.

Ważnymi wyrobami są obrączki. Tu także, podobnie jak przy przerobie pozostałej biżuterii istnieje możliwość skorzystania z wielu katalogowych propozycji bądź stworzenia projektu indywidualnego. Obrączki mogą być szerokie, wąskie, gładkie, z matem delikatnym bądź zdecydowanym. Dwukolorowe, jednokolorowe, z kamieniami czy bez nich - wybór jest bardzo zróżnicowany.

Usługą często stosowaną w przypadku obrączek jest grawerowanie. Od wewnętrznej strony klient może zdecydować się wytłoczyć sentencję bądź datę. Jedynym ograniczeniem jest ilość powierzchni do grawerowania. Grawerować można także na zegarku, długopisie, zawieszce czy chociażby pamiątkowych sztućcach. Nie każdy rodzaj powierzchni nadaje się jednak do grawerowania. Trzcionka może być drukowana, bardzo formalna, czy też pisana i dekoracyjna.

Odnawiając wysłużona biżuterię można ją wypolerować. Dotyczy to nie tylko pierścionków, obrączek czy kolczyków ale także koli, bransolet czy wisiorków. Polerowana powierzchnia staje się na nowo gładka i błyszcząca, pozbawiona drobnych zarysowań i wad. Trzeba jednak mieć świadomość, iż przy każdym polerowaniu ściera się nieco materiału z powierzchni wyrobu.

CENNIK PODSTAWOWYCH USŁUG

 

Opis czynności

ZŁOTO

SREBRO

 

lutowanie

szyny

17PLN

10PLN

 

kolczyk

17PLN

10PLN

 

łańcuszek

15PLN

10PLN

 

bransoletka

15PLN

10PLN

 

obrączka

20PLN

10PLN

 

nietypowe

cena wg umowy

 

Korekta

rozmiaru

powiększenie

 

Pierścionki

bez kamieni

przez rozwalcowanie

20PLN

11PLN

 

przez wstawkę

25PLN

14PLN

 

Pierścionki z kamieniami

przez rozwalcowanie

23PLN

12PLN

 

przezwstawkę

27PLN

13PLN

 

Obrączki

gładkiej

15PLN

10PLN

 

grawerowanej

38PLN

15PLN

 

zmniejszenie

Pierścionki

bez kamieni

18PLN

10PLN

 

Pierścionki z kamieniami

22PLN

10PLN

 

Obrączki

gładkiej

15PLN

10PLN

 

grawerowanej

38PLN

15PLN

 

nietypowe

cena wg umowy

 

Dorobienie

elementu

zakucie kamienia w łapki

20PLN

10PLN

 

zakucie kamienia na całym obwodzie

35PLN

15PLN

 

dorobienie łapek+ oprawa kamienia

35PLN

18PLN

 

dorobienie oprawy na całym obwodzie

55PLN

25PLN

 

oprawa kamienia w obrączce

20PLN

12PLN

 

pogrubienie ogniwka

15PLN

10PLN

 

dorobienie nowego ogniwka

22PLN

10PLN

 

dorobienie nowych uszek

35PLN

20PLN

 

nietypowe

cena wg umowy

 

Renowacja

Wklejenie kamienia

5PLN

3PLN

przewleczenie

Supły + zapięcie srebrne45-60PLN

Linka + zapięcie srebrne30-50PLN

polerowanie

pierścionek

10PLN

6PLN

kolczyki

12PLN

6PLN

łańcuszek

9PLN

5PLN

bransoletka

9PLN

5PLN

wisiorek

9PLN

5PLN

obrączka

9PLN

5PLN

nietypowe

cena wg umowy


Prowadzimy także usługi z zakresu galwanizacji, która polega na pokrywaniu wyrobu - biżuterii - warstwą metali szlachetnych. Dzięki temu odzyskuje ona na nowo swój blask. Rodowanie często stosuje się aby w przypadku biżuterii z żółtego złota wyeksponować dodatkowo kamienie, bowiem zabieg ten daje efekt podobny do białego złota. W przypadku rodowania srebrnej biżuterii dłużej pozostaje ona bez śladu zabrudzenia czy ciemnienia. Posrebrzyć możemy natomiast wyroby z miedzi, mosiądzu czy srebra aby je po prostu odświeżyć. Pozłacając natomiast srebrne wyroby uzyskujemy efekt złota ale mniejszym kosztem.

Jedną z częstszych napraw biżuterii jest jej lutowanie. Naprawiamy w ten sposób nie tylko zerwane łańcuszku czy bransoletki. Lutujemy także pęknięte obrączki, szyny w pierścionkach czy kolczyki. Każdy wyrób jest jednak inny i inaczej trzeba taką naprawę przeprowadzić. Większą precyzją trzeba się wykazać naprawiając wyroby wielokamieniowe bądź o nietypowym splocie. Ostrożniej trzeba także podejść do specyficznych matowych powierzchni i wyrobów z drogocennymi kamieniami.

Wiele usług dotyczy pierścionków, sygnetów czy obrączek. Możemy takie niedopasowane wyroby zmniejszyć bądź powiększyć. W zależności o ile rozmiarów trzeba taką korektę przeprowadzić i jaki jest to wyrób, możemy to zrobić przez wstawienie nowego fragmentu materiału, przez rozwalcowanie, rozciągnięcie nieco istniejącej szyny czy przez wycięcie fragmentu szyny - w przypadku zmniejszenia. Wybór metody zawsze trzeba dostosować do konkretnego wyrobu. Przy dużym zużyciu szyny można ją po prostu wymienić wstawiając w jej miejsce zupełnie nową.

Kamienie w wyrobach są ozdobą, jednak zdarza się że w trakcie użytkowania wypadną. Czasem przez jakiś uraz mechaniczny biżuterii a czasem przeciera się oprawa kamieni. W zależności od tego w jaki sposób kamienie były osadzone i jak bardzo uszkodzona jest ich oprawa można zakuć kamienie w łapki bądź w całym obwodzie. Czasem trzeba taką oprawę dorobić na nowo - zrobić nowe łapki trzymające kamień czy oprawę na całym obwodzie kamienia. Zwykle nie ma problemu aby dopasować odpowiedni kamień. Nawet w przypadku kamieni naturalnych.

W łańcuszkach czy bransoletkach często zdarza się, że ogniwka w trakcie użytkowania ścierają się w miejscu gdzie trą o siebie nawzajem. Wówczas istnieje możliwość dorobienia nowego ogniwka w razie potrzeby bądź pogrubienie tych, które tego wymagają. Tą usługę stosujemy także w przypadku kolczyków. W kolczykach możemy także dorobić całe nowe uszka, sztyft w przypadku jego złamania, zatyczkę bądź zmienić zupełnie zapięcie.

Drobne naprawy można także przeprowadzić w tak zwanej sztucznej biżuterii. W wyrobach tego typu kamienie bywają zwykle tylko wklejone - nie oprawione. Po znalezieniu odpowiednich kamieni możemy je uzupełnić. Z kolei różnego rodzaju korale w przypadku zerwania można przewlec ponownie.
Przy naprawie wyrobów z brylantami o masie do 0,25ct (do 4mm), doliczamy 50% wartości usługi, a powyżej 0,25ct doliczamy 100% wartości usługi.
Ubytki masy przy naprawach: do 5g - 5% , od 5-10g – 4%, powyżej10g- 2%
Cennik obowiązuje od 24.10.2013r.


Podane ceny nie zawierają dodanego materiału